Rama: Nëse Shkupi i thotë jo propozimit francez, mund të kenë edhe shumë vite të tjera pritjeje

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se shpresonte që qeveria dhe Parlametni I Maqedonisë së Veriut ti thonë “po” propozimit francez që synon heqejen vetos bullgare për nisjen …

Read more

Rama: Maqedonia e Veriut të pranojë propozimin e Francës, i hapet rruga negociatave për dy vendet

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i bëri sot thirrje Maqedonisë së Veriut që të pranojë propozimin e fundit të Francës, i cili hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave …

Read more