“Lavatriçja s’u ndez për të larë veç një palë rroba”/ LSI: Oligarkë ndërtimi të përfshirë në aferën me faturat fiktive, Kikia: E frikshme, këta 1 ton çimento e shënojnë 5 mijë euro

Ne emisionin “Open” panelistët janë duke debatuar lidhur me faktet e bëra publike sot nga kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi për skemën e mashtrimit me fatura dhe kompani fiktive në …

Read more

“9 mln euro fruta ekzotike dhe ujë i shënonin për bitum”, LSI zbardh skemën e mashtrimit me TVSH nga 24 kompani, Kikia: Një nga 90-vjeçarët që thotë ‘s’di gjë’ është i afërm i…

Në emisionin “Open” në News24 është duke u diskutuar mbi denoncimet e bëra publike sot nga LSI, ku rezulton se 24 kompani fiktive, të regjistruara në emër të qytetarëve të …

Read more

Rama: Nëse Shkupi i thotë jo propozimit francez, mund të kenë edhe shumë vite të tjera pritjeje

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se shpresonte që qeveria dhe Parlametni I Maqedonisë së Veriut ti thonë “po” propozimit francez që synon heqejen vetos bullgare për nisjen …

Read more

Ahmetaj në konferencën ndërkombëtare për strategjinë e rindërtimit të Ukrainës

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, njëherësh ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, mori pjesë në konferencën ndërkombëtare dyditore për strategjinë e rindërtimit të Ukrainës, që …

Read more