Borrell-Presidentit Begaj: Të ecim përpara në rrugën tonë të përbashkët në BE

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Zëvendës Presidenti i BE-së, Përfaqësuesi i Lartë, Joseph Borrell uroi sot Presidentin e Republikës, Bajram Begaj.

“Urime Bajram Begajt për betimin si President i Shqipërisë”, …

Read more

Harta e re gjyqësore, ambasada gjermane: Sundimi i ligjit, tejet parësor në procesin e anëtarësimit

TIRANË, 21 korrik /ATSH/Ambasada e Gjermanisë në Tiranë ka përshëndetur sot vendimin e qeverisë për miratimin e hartës së re gjyqësore

Në një postim në rrjetet sociale ambasada thekson se …

Read more

Tuppurainen: Finlanda, ndër mbështetëset e zgjerimit të BE

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ Ministrja për Çështjet Evropiane dhe të Pronësisë të Finlandës, Tytti Tuppurainen deklaroi sot në Tiranë se, Finlanda është një nga mbështetëset e zgjerimit të BE.…

Read more

Byrne: Shpresoj që konferenca e parë ndërqeveritare Shqipëri-BE të ndodhë këtë javë

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane të Irlandës, Thomas Byrne deklaroi sot në Tiranë se, shpreson që mbajtja e Konferencës së Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe …

Read more

Tryezë e partneritetit për Kapitullin 24, Lamallari: Platformë e shkëlqyer bashkëpunimi me shoqërinë civile

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari mori pjesë në tryezën e Partneritetit për Kapitullin 24 të organizuar nga Ministria e Brendshme në bashkëpunim me European Movement …

Read more

“Miqtë e Ballkanit” dhe IUSY, letër liderëve të BE: Koha të fillojnë negociatat me Shqipërinë dhe MV

TIRANË, 22 qershor /ATSH/ Në prag të mbledhjes së samitit të radhës të Bashkimit Evropian, Partia Socialiste është angazhuar në një proces lobimi politik për zgjerimin e mbështetjes për dhënien …

Read more