Ahmetaj në konferencën ndërkombëtare për strategjinë e rindërtimit të Ukrainës

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, njëherësh ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, mori pjesë në konferencën ndërkombëtare dyditore për strategjinë e rindërtimit të Ukrainës, që …

Read more

Ahmetaj: Ambasadori i BE, i bëri sipërmarrjet tona të frytshme. Soreca: Po largohem në vigjilje të negociatave

TIRANË, 26 mars/ATSH – I. Vata- Në Pallatin e Brigadave u zhvillua sot ceremonia e  përcjelljes së lamtumirës për Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Ambasadorin Luigi

Read more

Ahmetaj: Ambasadori i BE, i bëri sipërmarrjet tona të frytshme. Soreca: Po largohem në vigjilje të negociatave

TIRANË, 26 mars/ATSH – I. Vata- Në Pallatin e Brigadave u zhvillua sot ceremonia e  përcjelljes së lamtumirës për Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Ambasadorin Luigi

Read more

Ahmetaj për inceneratorët: 55 milionë euro nga buxheti, shuma e opozitës anekdotë

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi sot se pavarësisht retorikës politike, Komisioni Hetimor për Inceneratorët i dha mundësinë të gjithë qytetarëve shqiptarë …

Read more

Dy vjet nga tërmeti, Ahmetaj bën bilancin e rindërtimit: Në vjeshtën e 2022 nuk do të ketë më asnjë gjurmë të tij, vetëm 157 familje në çadër

Dy  vite pas tërmetit tragjik që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit 2019, ministri për Rindërtimin dhe Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka bërë një bilanc të të gjithë procesit.

Ndër të …

Read more

Ahmetaj-opozitës për uljen e TVSH-së: E keni cilësuar populiste dhe ndihmon oligarkët

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Zv.kryeministri dhe ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se politikat e qeverisë për menaxhimin e pandemisë janë vlerësuar nga raporti

Read more