U shpall kampion bote në IBF, Florian Marku nuk ndalet me kaq! “Mbreti Shqiptar” konfirmon datën për ndeshjen e radhës

Florian Marku disa ditë më parë u shpall kampion në kategorinë IBF, pasi mposhti boksierin ukrainas, Maksim Prodan në stadiumin e Tottenham me vendim jurie.

Menjëherë pas këtij triumfi, “Mbreti Shqiptar” paralajmëroi së ndeshja e radhës do të vinte shumë shpejt.

Vetëm pak minuta më parë, ai nëpërmjet në postimi në rrjetin social “Facebook” ka konfirmuar se ndeshja tjetër do të luhet më 20 nëntor në Uembli.

Kundërshtari mbetet mister dhe pritet të zbulohet në ditët në vazhdim.

The post U shpall kampion bote në IBF, Florian Marku nuk ndalet me kaq! “Mbreti Shqiptar” konfirmon datën për ndeshjen e radhës appeared first on .