As Gledis Nano nuk paska këllqe ta bëjë “Veting”-un në polici, “harroi” dhe testin e drogës

Për të maskuar pafuqinë e pastrimit të policisë nga drejtuesit e lodhur me botën e krimit, bëri një show me disa qarkullime drejtorësh në qendër, qarqe, komisariate dhe sektorët e

Read more

“NATO në konflikt me Rusinë”, Lavrov kërcënon Perëndimin: Rrezikojmë luftën e tretë botërore!

“Rusia dëshiron të eliminojë kërcënimin e konfliktit bërthamor, pavarësisht rreziqeve të larta që ekzistojnë aktualisht dhe dëshiron të kufizojë të gjitha mundësitë e rritjes “artificiale” të këtyre rreziqeve.” Kështu deklaroi …

Read more

Shfryhet Foltorja/ Në zgjedhjet e kryetarëve, vetëm 13% e demokratëve i shkuan pas “qerres” së plakut “Non Grata”

Vetmia dhe fundi i “monstrës” së tranzicionit/ Nëse dhe këtë shifër pjesëmarrjeje për zgjedhjen e kryetarëve të “Foltores” në zona, do ta quajmë të vërtetë, po ta krahasojmë me numrin

Read more

E paprecedentë/ Emirjana Sako dhe Shpëtim Hidri, reprezalje në varrezat e Durrësit; i trajtojnë ‘si ndërtim pa leje’

Kësaj i thotë të vjedhësh të gjallë dhe të vdekur. Nuk i mjafton vjedhja e buxhetit të Bashkisë së Durrësit me tenderë, betonizimi dhe mbulimi i qytetit me plehra, por

Read more

Ish-gjenerali: Marrja e Mariupoit mund t’i japë ushtrisë ruse avantazh vendimtar në luftën për Donbasin

Marrja e Mariupolit mund t’i japë ushtrisë ruse një avantazh vendimtar në luftën për Donbassin, beson eksperti ushtarak Walter Feichtinger: Kontrolli mbi rajonin nga Khersoni në Luhansk.   

Deutsche Welle:

Read more

Vizita e sekretarëve amerikanë në Kiev, SHBA: Ukraina mund ta fitojë luftën nëse ka armët e duhura!

Pas një vizite të delegacionit amerikan ditën e djeshme në Kiev, sekretari amerikan i mbrojtjes Lloyd Austin tha se situata në kryeqytet kishte filluar të normalizohej, sipas BBC.

Austin tha …

Read more

BE “e çliruar” nga rezultati i zgjedhjeve në Francë, liderët evropianë urojnë Macron: Në këtë perjudhë të trazuar, kemi nevojë për një Evropë solide!

Bashkimi Evropian shihet “i çliruar” nga rezultati i zgjedhjeve në Francë, i cili mund të konsiderohet hapur si një fitore e progresistëve kundër ekstremizmit dhe të djathtës ekstreme.

Ka …

Read more

Pashkët Ortodokse/ Papa Françesku përsërit thirrjen për armëpushim: Ndaleni luftën në Ukrainë!

Papa Françesku ka shfrytëzuar fundjavën e Pashkëve Ortodokse duke bërë thirrje për armëpushim të luftës në Ukrainë “që të lehtësohen vuajtjet e njerëzve të rraskapitur”.

Flamuri blu dhe i verdhë …

Read more